Systemy transportu paszy

System daje możliwość pełnego zautomatyzowania i przeważania paszy. Jest on energooszczędny i trwały. Zapewnia precyzyjne dostarczanie paszy i chroni ją przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami

Systemy napełniania FLEX-AUGER® 

System FLEX-AUGER® firmy Chore-Time z bezrdzeniowym przenośnikiem śrubowym okazał się najbardziej niezawodnym i najlepszym spośród opracowanych dotychczas sposobów podawania paszy.
To prosty w montażu i łatwy w obsłudze system, który transportuje paszę w różnych płaszczyznach. 
System daje możliwość pełnego zautomatyzowania i przeważania paszy. Jest on energooszczędny i trwały. Zapewnia precyzyjne dostarczanie paszy i chroni ją przed szkodnikami oraz zanieczyszczeniami.

Dostępne modele: 
- FA55, wydajność: 7 kg/min 
- FA 75, wydajność: 20 kg/min
- FA 90, wydajność: 45 kg/min
- FA 108mm, wydajność: 100 kg/min
    
1. Przenośnik w rurce

Prosty w konstrukcji, wysokiej jakości i w pełni obudowany przenośnik śrubowy FLEX-AUGER® potrafi przenosić paszę w górę, w dół, w poziomie oraz w narożnikach. Rurki wykonane są ze specjalnego tworzywa PCV, odpornego na promieniowanie UV oraz ścieranie. Dla trących pasz, stosowanych np. przy produkcji jaj, dostępne są systemy do podawania z rurkami stalowym. System do podawania paszy FLEX-AUGER® dostępny jest w wielu różnych pojemnościach, które mają szerokie zastosowanie.

2. Wylot i rurka podająca

Łatwy w instalacji wylot wyposażony jest w prosty mechanizm odcinający. Dostępne są rurki podające elastyczne i sztywne.

3. Zasilanie i sterowanie

Bezrdzeniowy przenośnik śrubowy jest poruszany bezpośrednim napędem (silnik lub przekładnia). Dostępnych jest wiele różnych niwelatorów do koszy samowyładowczych i przełączników do rurek, które pozwalają regulować podawanie paszy. Można także montować czasomierze i sterowniki programowane.

4. Fartuchy łączące i leje wyładowcze

Można wybrać spośród różnych fartuchów łączących silosy i lejów wyładowczych: pojedynczy lub podwójny lej wyładowczy pod kątem 30 stopni (kąt wyładunku), wydajne pojedyncze lub podwójne leje wyładowcze lub pojedyncze i podwójne systemy tandemowych prostych lejów wyładowczych. Przeźroczyste fartuchy łączące Chore-Time Brock zapewniają lepszą widoczność przepływu paszy z silosu do kosza i przenośnika.

Możliwość wizualnej inspekcji przepływu paszy z silosu do leja wyładowczego i przenośnika śrubowego istnieje dzięki przeźroczystym fartuchom łączącym firmy Chore-Time Brock. Wykonane z przeźroczystego materiału poliwęglanowego, fartuchy te są bardzo wytrzymałe i odporne na obciążenia. Dostępne są fartuchy wykonane z przeźroczystego czerwonego lub bezbarwnego materiału.

Różnicę widać gołym okiem!

Czerwony, przeźroczysty i wytrzymały. Tak można w trzech słowach opisać czerwony fartuch do łączenia silosów firmy Chore-Time Brock dostępny dla wszystkich modeli silosów na paszę Chore-Time Brock oraz systemów do podawania paszy FLEX-AUGER® firmy Chore-Time Brock. Oferujemy także fartuchy z materiału bezbarwnego do silosów na paszę.

Funkcje fartuchów do silosów i związane z nimi korzyści:

    - Zarówno fartuchy wykonane z czerwonego, jak i bezbarwnego materiału poliwęglanowego zapewniają możliwość wizualnej inspekcji przepływu paszy z silosu do leja wyładowczego i przenośnika śrubowego.
    - Wykonane z przeźroczystego materiału poliwęglanowego fartuchy są bardzo wytrzymałe i odporne na obciążenia.
    - Fartuch bezpiecznie łączy instalację przenośnika śrubowego z silosem.
    - Dostępne w wersji prostej oraz z nachyleniem pod kątem 30 stopni.
    - Obydwa rodzaje fartuchów można instalować w silosach z otworem wyładowczym o średnicy 406 mm.

Model z przeźroczystego czerwonego materiału jest standardem firmy Chore-Time Brock. Model bezbarwny jest dostępny jako opcja.