Silosy paszowe

Silosy na paszę ALL-OUT® firmy Chore-Time zdobyły już renomę dzięki swojej niezawodności. Przy tak szerokim wyborze rozmiarów i pojemności każdy hodowca z pewnością znajdzie produkt odpowiadający jego potrzebom (pojemność od 2,7 tony do 47,3 tony).

 

 

1. Dach pod kątem 40 stopni

Dzięki nachyleniu dachu pod kątem 40 stopni można napełnić silos do samego szczytu. Dzięki większej wysokości kierowca ciężarówki łatwiej widzi otwór zsypowy i łatwiej jest mu prawidłowo umieścić przenośnik zsypowy.

2. Osłona przeciwdeszczowa HYDROSHIELD®

Dzięki osłonie przeciwdeszczowej HYDROSHIELD® woda deszczowa spływająca po ścianach silosu skapuje prosto ze ściany na ziemię, dzięki czemu nie powoduje problemów w strefie wyładowczej.

3. Właz ACCESS PLUS®

Dzięki specjalnemu włazowi ACCESS PLUS® można otworzyć silos, wyczyścić całe jego wnętrze i szczelnie go zamknąć bez konieczności wchodzenia na górę. Panel wejściowy włazu ACCESS PLUS® wyposażony jest ponadto w uszczelkę gumopodobną, pozwalającą ponownie uszczelnić otwór w silosie po każdym otwarciu.

4. Płyta regulująca przepływ surowca SHAKER-PLATE®

Aby zapewnić pracę silosu zgodnie z zasadą FIFO (pierwszy na wejściu – pierwszy na wyjściu) płyta regulująca SHAKER-PLATE® firmy Chore-Time Brock pomaga napełniać silos w sposób konsekwentny i bezproblemowy. Dzięki niej pasza ślizga się po ścianie silosu i kosza wyładowczego, stale czyszcząc i polerując jego wnętrze. W ten sposób unika się akumulowania paszy w jednym miejscu i zagrożenia, że zacznie się ona psuć.

5. Pokrywa SPRING-LOCK®

Pokrywa SPRING-LOCK® zapewnia dodatkowy nacisk do środka wywoływany działaniem sprężyny, dzięki czemu pokrywa nie otwiera się pod wpływem wiatru, a jednocześnie szczelnie chroni wnętrze silosu przed deszczem i śniegiem. Łatwo się ją otwiera jedną ręką, przesuwając ku brzegowi dachu, tak aby nie przeszkadzała podajnikowi z ciężarówki. Opcja zdalnego sterowania pozwala podwyższyć poziom bezpieczeństwa biologicznego.

6. Przeźroczyste fartuchy łączące

Możliwość wizualnej inspekcji przepływu paszy z silosu do leja wyładowczego i przenośnika śrubowego dzięki przeźroczystym fartuchom łączącym firmy Chore-Time Brock. Wykonane z przeźroczystego materiału poliwęglanowego fartuchy są bardzo wytrzymałe i odporne na obciążenia. Dostępne są fartuchy wykonane z przeźroczystego czerwonego lub bezbarwnego materiału.

Możliwość wizualnej inspekcji przepływu paszy z silosu do leja wyładowczego i przenośnika śrubowego istnieje dzięki przeźroczystym fartuchom łączącym firmy Chore-Time Brock. Wykonane z przeźroczystego materiału poliwęglanowego, fartuchy te są bardzo wytrzymałe i odporne na obciążenia. Dostępne są fartuchy wykonane z przeźroczystego czerwonego lub bezbarwnego materiału.

Różnicę widać gołym okiem!

Czerwony, przeźroczysty i wytrzymały. Tak można w trzech słowach opisać czerwony fartuch do łączenia silosów firmy Chore-Time Brock dostępny dla wszystkich modeli silosów na paszę Chore-Time Brock oraz systemów do podawania paszy FLEX-AUGER® firmy Chore-Time Brock. Oferujemy także fartuchy z materiału bezbarwnego do skrzyń na paszę.

Funkcje fartuchów do silosów i związane z nimi korzyści:

    - Zarówno fartuchy wykonane z czerwonego, jak i bezbarwnego materiału poliwęglanowego zapewniają możliwość wizualnej inspekcji przepływu paszy z silosu do leja wyładowczego i przenośnika śrubowego.
    - Wykonane z przeźroczystego materiału poliwęglanowego fartuchy są bardzo wytrzymałe i odporne na obciążenia.
    - Fartuch bezpiecznie łączy instalację przenośnika śrubowego z silosem.
    - Dostępne w wersji prostej oraz z nachyleniem pod kątem 30 stopni.
    - Obydwa rodzaje fartuchów można instalować w silosach z otworem wyładowczym o średnicy 406 mm.

Model z przeźroczystego czerwonego materiału jest standardem firmy Chore-Time Brock. Model bezbarwny jest dostępny jako opcja.